08. - 10.04.2021
IWTV’s Showcase of the Independents
81 Bay Brewing Company
Tampa, Florida, USA
https://pbs.twimg.com/media/Eu…Moq?format=jpg&name=small
IWTV Family Reunion Block A
Thursday April 8 – 12PM
Match card:
IWTV Independent Wrestling Championship Match
Lee Moriarty (c) vs. The Casandro Cup winner Edith Surreal
Olde Wrestling Presents
Will Wrestle vs. Judge Hugo Lexington Black
Scenic City Invitational Presents
Daniel Makabe vs. Jaden Newman
IWTV Independent Wrestling Championship Number One Contender Match
Wheeler YUTA vs. Adam Priest
IWA Mid-South Heavyweight Championship Match
Jake Crist (c) vs. John Wayne Murdock
Camp Leapfrog Presents
Boomer Hatfield, Boar & Erica Leigh vs. Matt Makowski, Travis Huckabee & A Very Good Professional Wrestler
Hoodslam Presents
Johnny Butabi, D-Rogue & James C vs. Funnybone, Nurse Ratchet & Super Beast
IWTV Family Reunion Block B
Thursday April 8 – 3PM
Match card:
New Texas Pro Championship Match
Mysterious Q (c) vs. Ryan Davidson
New South Heavyweight Championship Match:
Derek Neal (c) vs. Cabana Man Dan
St. Louis Anarchy Presents
Gary Jay vs. Billie Starkz
C*4 and Limitless Wrestling Championship Match
Daniel Garcia (c) vs. Kevin Ku
Big Starkz Brand Presents
Bryan Keith vs. Alex Kane
Scenic City Invitational Presents
Downey’s Irish Drinking Team (Dan Champion, Lucky 13, Jigsaw and Arik Cannon) vs. A Very Good Professional Wrestling Team (Daniel Makabe, Tre LaMar, A Very Good Professional Wrestler and Wheeler YUTA)
UWFi Rules Match Presented by Paradigm Pro
Dominic Garrini vs. Robert Martyr
Butch vs. Gore Presents
Ashton Starr & Jared Evans vs. Erica Leigh & Boar vs. MV Young & AC Mack vs. The Kings of the District (Eel O’Neal & Jordan Blade)
ICW No Holds Barred Vol. 11: Then & Now
Thursday April 8 – 8PM
Match card:
Dan Maff vs. Calvin Tankman
Jon Davis vs. Dominic Garrini
Justin Kyle vs. Bruce Santee
Jake Crist vs. Nolan Edward
The Rejects (John Wayne Murdoch & Reed Bentley) and Neil Diamond Cutter vs. New Jack and The Carnage Crew (HC-Loc and Tony DeVito)
Steve Madison vs. Lee Moriarty
Brandon Kirk vs. Danny Demanto
Tony Deppen vs. Daniel Garcia
Special appearance by “The Black Nature Boy” Scoot Andrews
No Peace Underground Presents MurderMania
Thursday April 8 – 11:59PM
Match card:
Taipei Deathmatch: Casanova Valentine vs. Mad Man Pondo with special guest referee Markus Crane
Tony Deppen vs. Jake Something
Shane Mercer vs. Neil Diamond Cutter vs. Jake Crist vs. Gary Jay vs. Lucky 13
Ace Austin vs. Jamie Senegal
The Hallowed (Otis Cogar & Lord Crewe) vs. Nolan Edward & Wolfe Taylor
Treehouse Lee vs. JJ Garrett
Orin Veidt and The End (Odinson & Parrow) vs. Colby Corino & The Rejects (Reed Bentley and John Wayne Murdoch)
ACTION Wrestling & Southern Underground Pro: Have Fun Be Sad
Friday April 9 – 12PM
Match card:
SUP Bonestorm Championship Match: AJ Gray (c) vs. JD Drake
O’Shay Edwards vs. Jon Davis
Myron Reed vs. AC Mack
Logan Creed vs. Alex Kane vs. Manders vs. Derek Neal
Arik Royal vs. Daniel Makabe
Violence Is Forever (Dominic Garrini & Kevin Ku) vs. FinJuice (David Finlay & Juice Robinson)
Adam Priest vs. Matt Makowski
The Good Hand (Suge D & Kevin Ryan) vs. S.U.P. OGs (Brett Ison & Cabana Man Dan)
Unsanctioned Match: Nolan Edward vs. Angelus Layne
Adrian Alanis vs. Rob Killjoy vs. Graham Bell vs. Jaden Newman vs. Damyan Tangra vs. Liam Gray vs. Bobby Flaco
Pit Fighter X: Battle of the Tough Guys
Friday April 9 – 8PM & 11:59PM
Match card:
Nolan Edward vs. JD Drake
Dominic Garrini vs. Kevin Ku
Bruce Santee vs. Dan Maff
SHLAK vs. Ruben Steel
Reed Bentley vs. John Wayne Murdock
Calvin Tankman vs. Jon Davis
Brett Ison vs. Daniel Garcia
Gary Jay vs. Justin Kyle
Tony Deppen’s Bier Haus
Saturday April 10 – 12PM
Match card:
JD Drake vs. Jordan Oliver
Brayden Lee vs. Ace Austin
Tank vs. 1 Called Manders
Myron Reed vs. Matt Vertigo
Simon Grimm vs. Brandon Kirk
Eric Corvis vs. Cole Radrick vs. The Whisper vs. Ellis Taylor vs. Jared Evans vs. Joey Silver
Open Challenge: Daniel Garcia vs. ???
TJ Crawford vs. Nolan Edward
Special guest host: El Drunko
Beyond Wrestling Presents Time Capsule
Saturday April 10 – 4PM
Match card:
Dan Barry vs. Eric Corvis
Chase Barnett vs. Anthony Stone
HERZOG vs. Gary Jay
Dave Cole vs. Facade
Winners of those 4 matches advantage to a four way
Allysin Kay vs. Suge D
Faith In Nothing (Rickey Shane Page & Vincent Nothing) vs. Besties In The World (Davey Vega an& Mat Fitchett)
Scheduled to compete:
Jollyville F*** Its
Jaka
Sean Maluta
ICW No Holds Barred Vol. 12: Farewell To The Pawn Shop
Saturday April 10 – 8PM
Match card:
John Wayne Murdock vs. Eric Ryan
SHLAK vs. Shane Mercer
Dan Maff vs. Nolan Edward
Satu Jinn vs. Ruben Steel
Neil Diamond Cutter vs. Jeff King
Atticus Cogar vs. Reed Bentley
Brandon Kirk vs. Alex Ocean
Orin Veidt vs. Bobby Beverly